Prostorové puzzle, aneb Postulace času a prostoru

Níže je můj poupravený text z jedné diskuze na FB (pro mě dosti zajímavý)

Hmm… text co píšu – už teď celkem dlouho (řádově desítky minut – můj klasický elaborát) – zmizel, zcela naprostou náhodou (chtěl jsem dopsat k textu jen „prostorové 3D puzzle“) a celý text, který byl za tím najednou zmizel… náhoda, filtrace, varování, zakázané téma? Kdo ví. Nic se neděje náhodně, i když to jako náhoda vypadá. 🙂



Takže jinak 🙂

Dokázali byste složit prostorové puzzle, kde záleží jak na velikosti daných dílků (relativně malé mohou zapadnout do velkých), tak jejich přiblížení/oddálení a také na úhlu pohledu? Moc složité? Ani ne, jen je třeba mít představivost, je to něco jako prostorové šachy pana Spoka (ze StarTreku) – pod správným úhlem uvidíte celou šachovnici ve 2D, alemusíte k tomu použít alespoň 4D pohled.

Takže stěžejní otázka, dokázali byste si srovnat v hlavě takovou věc, jako že soustava galaxie je podobná Sluneční soustavě a ta se podobá atomu a jeho elektronů? Kdo ví, v jakém stavu jsme my pro to a ono – na jednu stranu žijeme věčně – viz život jepice (2hod.) a pro jiné rychle (želva obrovská) – čím je to způsobeno a proč? A jaké zásady platí pro náš svět (lidský život)? A existujeme vůbec? Nejsme jen snová projekce? Jak byste obhájili to, že toto je realita?

Tyto „základní“ otázky postulují totiž náš vztah k času a čas jako takový 🙂 je třeba je zodpovědět prvně osamoceně a pak se je pokusit dát do onoho puzzle 🙂

Dokonce i rovnovážný stav může být jako kolotoč (větrák) 🙂

Vemte si třeba ygddrasil (snad to píšu správně) – kosmický strom… proč zrovna strom? kvůli dokonalému propojení horní a spodní vrstvy? v povětří vládnou nějaké zásady, které jsou dosti podobné zásadám v zemi… že pod zemí vtr nefouká? definujte si vítr, co to je? a je něco podobného i pod zemí? a co sluneční energie? je pod zemí durhé slunce (jádro planety)? atd. Je tedy možné, že jak reagujeme v životě, tak podobná naše reakce prochází půdou i do nitra planety?

Že je zbytečné se nimrat v tom všem,že to u/vidíte hned? nu…

Jenže jak složíte puzzle, bez předchozího ohraničení všech dílků? neříkám, že to nejde, jen je to složitější :)) a dost to závisí na představivosti 🙂 je to jak se čtvercem… aby jste ho viděli, tak vám stačí 4 body a zbytek si logicky dokreslíte, jenže co když je to místo toho čtverce kruh a jeho body? navíc může jít o kružnici vepsanou, ale i opsanou… takže tu máte hned 3 varianty (magická trojka), potřebujete tedy ještě jeden bod, aby jste určili to, co bude dál a na další dokreslení zase potřebujete 4 body… co mi to jen připomíná… 3.141592… hihihi, a už jsem zase u toho „Pí“ – jen dneska trochu jinak :))) takže vám děkuji, že jste mě na to navedli :))

Platí tedy, že čtverec definují dvě kružnice, jedna opsaná a druhá vepsaná a kružnici zase dva čtverce, jeden vepsaný a druhý opasný :))) a jelikož lze takto postupovat do nekonečna, tak i PI je z hlediska tohoto postulátu nekonečné a nejde se dopočítat jeho konce, ale současně je pro daný momentální výpočet pevně dané a definitivní a má svůj konec :))) tím se dostáváme k teorii času, kde něco plyne (nekonečně dlouho), kdy má něco nějaký čas (ohraničený život), a kde je i bezčasí (stagnace – věčnost). Takže délku života lze nejen předvídat, ale i spočítat na sekundu přesně, ale je třeba znát veškeré závislosti, tak jako u Pí, které definuje kružnice a čtverc 🙂.

jen jedna technická… co považujete za život? hmotný svět, nebo i duchovní, či ještě něco za tím? a jak byste asi vnímali svůj život z pohledu právě té jepice? 2hod.? co jste za poslední dvě hodiny udělali? Mělo smysl žít ty dvě hodiny? byly hodnotné?

tak jako pomocí poločasu rozpadu uhlíku můžeme určit stáří předmětu (u vykopávek), tak lze podobně zjistit i skon člověka… zatím nebudu říkat jak se to dá provést, ale ta možnost tu je, zkuste na ni sami přijít 🙂 souvisí to s DNA a „koulí“, které jsou vaše „dědičné“ hodiny 🙂.

jen ještě dodám, že v jistém okamžiku je život naprosto nezničitelný a jako protiklad je chvíle, kdy visí tzv. na vlásku… ano, i to lze pomocí PI a teorií čtverce a kružnice spočítat, ale řekněte sami, chtěli byste žít věčně? a co je to vlastně věčnost? co když právě ta jepice ve skutečnosti „žije“ déle než vy teď a její život je několikanásobně hodnotnější, než ten váš? kdo má právo tohle rozhodnout? jen ten, kdo pozná tzv. obě strany oné mince 🙂

Komentáře

Napsat komentář